Je dôležitý vizuálny obsah a tvoj e-mail list?

Vizuálny obsah (videá, obrázky, fotky a pod.) bude len a len väčší.

Nájsť kvalitné fotky a obrázky pre váš blog je zložitý problém.

Minimálne budete chcieť byť súčasťou kvalitnej stránky s ilustračnými fotkami, ktorá vám umožní využívať fotky na vašej stránke s atribútnou licenciou.

Ja využívam Dreamstime pre akékoľvek ilustračné fotky, no ešte lepšou voľbou sú vlastné snímky, vlastné obrázky, alebo mať profesionála, ktorý to urobí – to vás naozaj odlíši od ostatných.

Vizuálny obsah rastie už roky a zdá sa, že zrýchľuje, nespomaľuje.

 

Dnes už máme tablety s retina displejmi a naše smartfóny sú čoraz väčšie. Sociálne siete ako Facebook a Google zvýhodňujú obrázky a videá pred textom – a netrápte sa ešte stránkami ako Pinterest, ktoré sú úplne založené okolo fotiek!

Ak nepracujete s vizuálnym obsahom, tak teraz je ten čas začať.

Rozširovanie zoznamu mailových adries je stále tou najdôležitejšou vecou

Keby ste sa opýtali veľkého blogera v roku 2006, akú najdôležitejšiu vec je potrebné urobiť, tak by vám pravdepodobne povedal:

rozširovanie zoznamu mailových adries.

 

 

O desať rokov neskôr sa nič nezmenilo.

Váš zoznam emailových adries je prostriedok, ako sa dostať do schránok ľudí, kedykoľvek si želáte. To môže viesť k zvýšenej návštevnosti vašich nových príspevkov, rovnako tiež k zvýšenému predaju, keď spustíte produkt alebo podporíte partnerský produkt.

Ale hlavným dôvodom pre rozširovanie zoznamu je to, že nemôže dôverovať Googlu v otázke návštevnosti. A nemôžete veriť sociálnym sieťam, ktoré neustále menia svoje normy. Je to iba zoznam emailových adries, ktorý vám poskytne stály zdroj návštevnosti, ak by sa niečo malo pokaziť.

Neskôr sa budeme baviť, ako získať viac emailových odberateľov, no ja odporúčam stránky ako Aweber pre blogerov, ktorí chcú profesionálne spravovať a rozširovať svoj zoznam.

 

SEOPEPEK