Príjem z blogu, diverzifikácia, kúpa/predaj blogu

Diverzifikácia príjmov sa stane kľúčová.

Toto je jedným z ďalších tipov, ktoré tu už sú nejakú tú dobu, ale stávajú sa čoraz viac podstatnými s každým ďalším rokom.

Ak začínate blogovať v roku 2017, mali by ste očakávať, že vaše toky príjmov sa zmenia.

To môže byť naozaj desivé, ak nie ste pripravený.

Finančný príjem z blogu

Napr. ak sa spoliehate na Google Adwords na vyhľadávanie návštevnosti a váš blog sa zrazu ocitne v procese aktualizácie, môže to znamenať nulový dočasný príjem.

To isté platí s partnerskými produktmi, ktoré by ste mohli propagovať pri normálnej návštevnosti vs. platenej návštevnosti. Tento príjmový prameň môže okamžite vyschnúť.

Skúste premýšľať o diverzifikácii svojich zdrojov príjmov, aby ste neboli závislý na jednom zdroji, ktorý sa môže zastaviť. Najlepším riešením je silný zoznam mailových adries, ktorý môžete použiť pri spúšťaní vašich nových projektov a partnerskej propagácie.

Kupovanie blogov sa stane čoraz populárnejším

Flippa to už dnes zabíja.

No myslím si, že tento rok to zabijú ešte viac (nie som si istý, čo to znamená), pretože stále viac ľudí sa chystá kúpiť si blogy, aby sa vyhli prvotným fázam života blogu.

Uvidíte, že keď budete prvýkrát začínať blog, tak budete musieť urobiť veľa prvotnej práce, ktorá zaberie čas.

Výskum, základné články, sieťovanie, tvorba loga, nastavenie účtov sociálnych sietí, atď. Je to časovo veľmi náročný proces.

Takže, čo som si všimol, že mnoho ľudí toto preskakuje a kupujú si blogy, ktoré už veľmi dobre založené. Videl som už štvormesačný blog, ktorý sa na druhý deň predal za 120,000 eur.

To nie je zlá stratégia, ak sa chcete dostať rovno na vec, a máte niekoľko tisíc nazvyš. Je tam ale toho VEĽA na zváženie, než sa rozhodnete kúpiť si blog, takže sa s tým prosím neunáhlite.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o tejto myšlienke, prosím napíšte e-mail.

SEOPEPEK