Analýza konkurencie a veľkosť blog postov

Je čas byť šikovným v oblasti analýzy konkurencie!

Spočítal by som, že okolo 90% blogerov, s ktorými som sa rozprával, robí nulový výskum, pokiaľ ide o písanie nových príspevkov, tvorbu nových blogov či prichádzanie s novými produktmi.

Nikto nemyslí na konkurenciu!

Analýza konkurencie a spätné odkazy

Podľa môjho názoru je to veľká chyba. Takmer každý príspevok, ktorý napíšete, bol už skôr napísaný. Každý blog, o ktorom premýšľate, už existuje. Väčšina produktov má niečo skoro rovnaké.

Je naozaj dôležité používať kvalitný program, ako Market Samurai, pre výskum konkurencie.

Urobíte si rýchly pohľad na vec a budete mať možnosť vidieť, na ktoré kľúčové slová sa ľudia zameriavajú, koľko spätných odkazov získavajú z ich hlavných príspevkov a odkiaľ tieto spätné odkazy prichádzajú.

To sú neoceniteľné informácie, pretože vám pomôžu rozhodnúť sa, či môžete súťažiť na určitých miestach a v kľúčových slovách. Ak má niekto odkazy pochádzajúce z Harvardu, Wikipédie a NASA, tak je potom nepravdepodobné, že ho budete schopný rýchlo prekonať.

Dlhý obsah stále zaberá

Dlhý obsah funguje už roky. Jeden z prvých príspevkov, ktorý som kedysi uverejnil, mal niekoľko tisíc slov o tom, ako kŕmiť pitbulov. Ten príspevok sa stal virálnym a získal pozornosť mnohých blogerov.

Keby som na tému napísal krátku 500 slovnú aktualizáciu, nič by sa nestalo. Celá vec by sa vytratila do prázdna.

Bohužiaľ to je to, čo sa stane s mnohými blogermi.

Neil Patel rozpráva o tom, ako uňho dobre funguje dlhý obsah a teraz dokonca aj Google spúšťa hĺbkovú článkovú sekciu vo svojich výsledkoch vyhľadávania.

Zabudnite na krátke a malé aktualizácie a začnite pracovať na dlhšom obsahu, ktorý rieši problémy a poskytuje tak veľkú hodnotu, že ľudia si nemôžu pomôcť a zdieľajú ho so svojimi priateľmi.

Postujte blog posty dlhšie ako 1800 slov!

SEOPEPEK