Čo je to SEO?

Čo je SEO?

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je praxou zvyšovania kvantity a kvality návštevnosti vašich webstránok prostredníctvom výsledkov organického vyhľadávača.

Z čoho sa skladá SEO?

Pre pochopenie skutočného významu SEO, poďme rozlúštiť toto slova a pozrieť sa na časti:

  Kvalita návštevnosti: Môžete prilákať všetkých návštevníkov na svete, ale ak chodia na vašu stránku, pretože Google im povedal, že ste predajcom Apple počítačov a v skutočnosti ste farmár, predávajúci jablká, tak to nie kvalitná návštevnosť. V skutočnosti chcete prilákať návštevníkov, ktorí majú skutočný záujem o vaše ponúkané produkty.

  Kvantita návštevnosti: Keď už máte tých správnych ľudí, ktorí klikajú na stránky cez výsledky vyhľadávačov (SERP), tak je lepšie, keď máte väčšiu návštevnosť.

  Organické výsledky: Reklamy tvoria podstatnú časť mnohých SERP. Organická návštevnosť je akákoľvek návštevnosť, za ktorú nemusíte platiť.

Návštevnosť organického vyhľadávania je konkrétne každá neplatená návštevnosť, ktorá prichádza zo SERP.

Ako funguje SEO

Možno premýšľate o vyhľadávači ako o stránke, ktorú navštívite a zadáte (či nahovoríte) otázku do rámčeka a Google, Yahoo!, Bing či akýkoľvek iný vyhľadávač, ktorý používate, vám magicky odpovie s dlhý zoznamom odkazov na webstránky, ktoré by mohli vedieť odpovedať na vašu otázku.

To je pravda.

Ale zastavili ste sa niekedy a premýšľali nad tým, čo je za týmito magickými zoznamami odkazov?

Ako to funguje: Google (alebo ktorýkoľvek iný vyhľadávač, ktorý používate) má vlastný prehľadávač, ktorý získava informácie o všetkom obsahu, ktorý môže nájsť na internete. Prehľadávač prináša všetky tieto jednotky a nuly spať do vyhľadávača kvôli vytvoreniu indexu. Tento index je potom napojený cez algoritmus, ktorý sa pokúša zosúladiť všetky tieto údaje s vašim dopytom.

Existuje veľa faktorov, ktoré sa podieľajú na algoritme vyhľadávačov, a tu je zoznam ich dôležitosti, ako ich zoradila skupina expertov.

To celé znamená SE (vyhľadávač) SEO.

O zo SEO – optimalizácia – je miesto, kde ľudia, ktorí píšu všetok obsah a umiestňujú ho na svoje stránky, skrášľujú tento obsah a stránky, aby prehľadávače boli schopné pochopiť, čo vidia, a aby sa používateľom, ktorí prichádzajú na stránky prostredníctvom vyhľadávania, páčilo, čo vidia.

Optimalizácia môže mať mnoho foriem. Zahŕňa všetko, od zabezpečenia, že title tagy (titulky) a metadeskripcie sú informatívne a majú správnu dĺžku, aby poukazovali na interné odkazy na stránky, na ktoré ste hrdí.

Učenie SEO

Táto časť našich stránok vám pomôže naučiť sa čo najviac o SEO. Ak ste v téme úplný začiatočník, začnite úvodom a prečítajte si sprievodcu SEO pre začiatočníkov. Ak potrebujete radu ku konkrétnej téme, tak prejdite tam, kde potrebujete.

Tu je všeobecný prehľad:

Čo je SEO?

Ste tu! Možno ste nový v tomto odvetví, alebo ste počuli kolegu zmieniť sa o tejto skratke a povedali ste si: „Čo?“ Toto je veľmi dobré miesto pre štart, ak chcete mať prehľad o hráčoch a žargóne, aby ste o tom mohli (prinajmenšom) debatovať.

Tvorba SEO- prívetivej stránky

Akonáhle ste pripravený kráčať so SEO, tak je čas využiť tieto SEO techniky na stránke, či už sa jedná o celkom novú alebo starú, ktorú zlepšujete.

Tieto stránky vám pomôžu začať so všetkým, od výberu SEO- prívetivého názvu domény po osvedčené postupy pre interné odkazy.

Obsah a súvisiace značkovanie

Stránka nie je ozajstnou, pokiaľ nemáte obsah. Ale SEO pre obsah má dostatok špecifických premenných, ktorým sme venovali vlastnú časť. Začnite tu, ak vás zaujíma vyhľadávanie kľúčových slov, ako napísať kópiu optimalizovanú pre SEO a druh značkovania, ktorý pomáha vyhľadávačom pochopiť, o čom je v skutočnosti váš obsah.

Témy na stránkach

Už ste sa veľa dozvedeli o témach na stránkach, keď ste sa zaoberali obsahom a súvisiacim značkovaním. Teraz je čas sa na to pozrieť odborne, s informáciami o robots.txt.

Témy týkajúce sa odkazov

Ponorte sa do všetkého, čo ste niekedy potrebovali vedieť o odkazoch, od ukotveného textu po presmerovanie. Prečítajte si túto sériu stránok, aby ste pochopili, ako a kedy používať nesledovanie (nofollow) a či je blogovanie hosťa skutočne ukončené. Ak sa viac zaujímate o získavanie spätných odkazov (snaha o vylepšenie rebríčkov na vašej stránke zarábajúcimi odkazmi), prejdite rovno na Začiatočnícku príručku o získavaní spätných odkazov.

Ďalšia optimalizácia

Blahoželáme! Zvládli ste detaily denného SEO a ste pripravený na niektoré pokročilé témy. Uistite sa, že všetci títo návštevníci nemajú žiadny problém s konverziou pri optimalizácií miery konverzie (CRO), potom prejdite na mikroúroveň s lokálnym SEO alebo posuňte stránku na globálnu úroveň s medzinárodným SEO.

Evolúcia SEO

Algoritmy vyhľadávačov sa často menia a taktiky SEO sa vyvíjajú v reakcii na tieto zmeny. Takže ak vám niekto ponúka SEO rady, ktoré nemáte pocit, že by boli úplne správne, navštívte stránku na konkrétnu tému.

Súvisiace nástroje

MozBar
Stiahnite si tento nástrojový panel pre rýchle pochopenie dôležitých meraní SEO, ako sú napr. odkazové údaje. Môžete tiež indexovo prehľadávať stránku, akoby ste boli jedným z hlavných vyhľadávačov.

Moz Analytics
Zmerajte si svoje úsilie vyhľadávacieho marketingu tým, že zistíte, ktoré kľúčové slová už máte v rebríčkoch (pre začiatok vášho zacielenia na kľúčové slová) a získajte tipy, ako optimalizovať vaše stránky a oveľa viac.

Open Site Explorer
Zistite s týmto bezplatným nástrojom, kto odkazuje na vás a na vašich konkurentov.. Objavte príležitosti na odkazovanie a ktoré stránky získavajú najviac odkazov (a ktoré potrebujú trocha lásky pri získavaní spätných odkazov).