Bezpečnosť blogu a osobná identita

Internetová bezpečnosť je dnes už veľkým problémom.

Spôsobuje naozaj veľký stres.

Spoločnosti, malé podniky a organizácie po celom svete padajú za obeť škaredým votrelcom a naďalej to rastie.

Nikto nie je v bezpečí.

Takže, čo môžeme urobiť?

Bezpečnosť tvojho blogu

Vytvárať zálohy.

Snažte sa udržiavať zálohy vašich webstránok, blogov a dôležitých dokumentov online i offline. Existuje mnoho pluginov, ktoré vám pri tom pomôžu.

Použite dobrý zabezpečovací plugin.

Nie som na to expert, ale existuje niekoľko bezpečnostných pluginov a služieb, ako napr. Sucuri a Bulletproof security. Tie vám pomôžu uzamknúť váš blog.

Robte pravidelný výskum.

Nechcem vás vystrašiť, ale chcem, aby ste viac premýšľali o bezpečnosti vašich blogov, emailov a počítačov v roku 2017.

Osobná identita sa stane oveľa dôležitejšia

Ako sme sa zmienili vyššie, Google+ je na vzostupe. A niečo, čo potrebujete vedieť o Google+ je, že je to naozaj o osobnej značke autora.

Google chce, aby každý jednotlivec bol užitočným participantom na ich vyhľadávači (a tým aj na internete).

Z tohto vyplýva, že sa potrebuje viac zamerať na osobné značky.

Momentálne je to skutočne spornou otázkou pre niektorých ľudí. Raz som naozaj dostal mrzutý mail od čitateľa, keď som hovoril o osobnom budovaní značky, pretože si myslel, že to bolo falošne a zapredané.

Chápem, odkiaľ tieto myšlienky pochádzajú, ale aby som bol úprimný, tiež chápem, že je to nevyhnutné zlo v dnešnom online svete. Osobne si myslím, že obchodná časť je na každom jednotlivcovi. Môžete si zvoliť, že budete bezúhonný čestný človek, a vaša vlastná značka bude dôveryhodná.

Myslím si, že v roku 2017 budú musieť ísť blogeri častejšie s tvárou na verejnosť. Tráviť menej času tvorbou webstránky a viac času budovaním osobnosti, ktorá stojí za stránkami. To zvýši dôveru a umožní vám vytvoriť nové projekty, ktoré nie sú uzatvorené len na jednu stálu obchodnú značku.

SEOPEPEK